Strona główna > Pomoc przy zakładach > Dobra analiza meczu tenisowego

Dobra analiza meczu tenisowego

Postawienie na tenisie wymaga posiadania innej wiedzy niż tej, do postawienia na innym sporcie jak piłka nożna. Przed rozpoczęciem rozmów na temat możliwości w zakładach sportowych, ważną rzeczą jest przypomnienie, że zakłady powinny stanowić dla Ciebie hobby, aby nie wpłynąć bezpośrednio na Twoją ekonomię. Przypominając zatem, że zasadą nr. 1 wszystkich graczy, którzy się szanują jest: nigdy nie stawianie ponad swoje możliwości.

Teraz głównym pytaniem jest "Jak dobrze typować na tenisie?" Według nas istnieje 7 zasad do przestrzegania aby postawić zakład na tenisie.

Analizuj kursy

Kiedy jest się graczem, ważne jest aby wybrać dobre kursy. Jest to tym bardziej ważne kiedy stawiamy na sporty indywidualne takie jak tenis. W rzeczywistości, wiele kluczowych parametrów trzeba wziąć pod uwagę (patrz pkt. 5).

Zacznijmy więc poprzez klasyfikację kursów :

  • Kursy plasujące się między 1.01 i 1.20 mogą być zakwalifikowane prawie jako pewne
  • Kursy plasujące się między 1.20 i 1.50 są kursami « przystępnymi »
  • Kursy większe od 1.50 do 2.00 są kursami « ryzykownymi » (często do 45-55%)
  • Kursy plasujące się między 2.00 i 3.00 mogą być interesujące kiedy, typ gracza, którego dotyczą jest postrzegany jako gracz wznoszący się ku górze lub jako gracz określany jako wydajny.

W końcu i na tym zakończymy, kursy powyżej 3.00 są kursami dotyczącymi graczy, którzy zupełnie nie wydają się być faworytami. Mogą one byc interesujące, kiedy gracz jest niedoceniany. Uwaga jednak aby nie grać na tych kursach zbyt często. Sukces w tym wypadku jest bardzo rzadki i to przy dobrej intuicji. Istnieją inne sposoby na postawienie dobrego zakładu (zobacz pkt. 6).

2 Skup się na jakości, nie ilości

W dziedzinie zakładów, lepiej mniej ale wydajniej. Podczas turnieju tenisowego bukmacher proponuje wiele meczy, mecze podwójne oraz zwykłe. Amator tenisa zobaczy wiele przewijających się graczy, których zna oraz będzie próbować stawiać na kilku meczach, często zbyt wielu. Trzeba więc umieć zachowywać ostrożność i się ograniczyć w swoich zakładach z punktu widzenia « ilości ». Analiza meczy (zobacz pkt. 5) pozwoli Ci na wybór 2 lub 3 meczy maksymalnie na dzień .

3 Wystrzel kilka «ślepaków»

Gdy jesteś początkującym w zakładach sportowych, radzimy zrobienie kilku białych prób dla tenisa, tak jak i dla innych sportów. Rób to co najmniej przez tydzień aż wyniki sie zrównoważą. Pozwoli Ci to w pierwszym czasie na zdefiniowanie systemu, na którym się skupisz oraz na analizę kursów, które pozwolą Ci na powiększenie kapitału oraz tych, które doprowadzą Cię do strat.

4 Zarządzaj stawkami

Kiedy stawiasz zakład, ważne jest aby dobrze zarządzać kapitałem. Należy przez to rozumieć, że zawsze trzeba wiedzieć ile mamy pieniędzy. W tych warunkach, trzeba więc ustalić kapitał, określający Twoje stawki. W ten sposób, zmuszasz sie do postawienia pewnego procentu tego kapitału i to na zakład nie na dzień. Nalegamy więc na to. W rzeczywistości, jeżeli masz oreślony dzienny kapitał do wykorzystania, za wszelką cenę będziesz szukał prognoz do zdefiniowanej liczby meczy. Kiedy jednak stawiasz w procentach na zakład możesz postawić tylko na jeden mecz w poniedziałek ponieważ nic więcej nie wydaje się interesującego i na 3 we wtorek, bo proponowane mecze bardziej Cie inspirują. Także, preferujesz jakość niż ilość (zobacz pkt. 2) równolegle do zarządzania Twoją forsa.

5 Analizuj mecze

Aby dobrze przeanalizować mecz tenisowy i oczywiście znaleźć interesujące kursy i « strzały », wydaje sie ważnym wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników :

Moment sezonu (zmęczenie, kontuzje)

W rzeczywistości, niektórzy gracze zaczynają ich sezon wcześniej niż inni lub mają bardziej napięty grafik. Zmęczenie więc nie występuje w tym samym czasie. Należy więc uważać, aby brać pod uwagę te parametry. Powrót po kontuzji, też należy brać pod uwagę. Gracz, który był nieobecy na boisku przez dłuższy okres z powodu jakiejś kontuzji z pewnością nie jest wzorcem. Może być ciekawym postawić przeciwko graczowi, kiedy kontuzja, która oddaliła go od boiska, dotknęła części ciała, która jest mu niezbędna do jego stylu gry. Biorąc przykład Isner, wspaniały serwujący. Jeśli doznał by kontuzji barku, brak wątpliwości, że powrót byłby trudny, a więc zidentyfikowaliśmy okazję.

Powierzchnia

Nawierzchnia kortu jest bardzo ważnym czynnikiem ponieważ gracze często mają swoją ulubioną powierzchnię, a czasem nawet się specjalizują. Dlatego zawsze należy zachować ostrożność, ponieważ te zarejestrowane zmiany powierzchni mogą wpływać czasami na bardzo interesujące zmiany kursów.

Typ zawodnika

Podczas gry, gracze zawsze starają się postawić swoją grę i znaleźć najlepszą możliwą strategię aby wygrać. Tak więc, niektórzy gracze praktykują grę, która nie pozwoli przeciwnikowi na zastosowanie swoich ulubionych technik. Możemy więc obserwować niespodzianki z graczami, którzy nie dadzą rady się dopasować. Trzeba więc zawsze na to zwracać uwagę. Do tego możesz sprawdzić historię ich konfrontacji według powierzchni oraz okresów. Nieraz daje to cenne informacje. Gracze, którzy potrafią pokonać w szczególny sposób przeciwnika są postrzegani jako « czarne konie ».

Cel i obrona punktów

Gracze, którzy uzyskali dobre wyniki w ubiegłym roku są « zobowiązani » do ponowienia wyników w turnieju, inaczej zanotują spadek w klasyfikacji. Przypominamy, że na początku tygodnia, ATP usuwa punkty zdobyte przez graczy w ciągu ostatniego roku i aby nie spaść w klasyfikacji, trzeba na nowo otrzymać dobre rezultaty. Na przykład, gracz, który wygrywa turniej z 500 punktami i gra w finale roku aby wygrać 300 punktów, straci 200 punktów w klasyfikacji. Dodając do tego również fakt, że na niektóre mecze można wygrać bezpośrednio miejsce. Wszystkie te parametry trzeba więc wziąć pod uwagę. Wreszcie, mówimy o końcu roku z Master, tam również przebieg pokazał mistrzów gotowych do wydania werdyktu, niektórzy gracze będą przewyższać niż inni.

6 Przejrzyj dostępne zakłady

Istnieje wiele sposobów na postawienie zakładu. Możesz poprostu postawić na gracza podczas spotkania ale to nie jest jedyne rozwiązanie. W rzeczywistości istenieje wiele rodzajów zakładów i są one czasem bardziej interesujące jeżeli chodzi o kursy. Możesz również postawić na :

  • Czas trwania meczu
  • Zwycięzcę gry lub seta z handicap
  • Under lub Over jeżeli chodzi o liczbę rozegranych meczy
  • Liczbę rozegranych setów
  • Finałowego zwycięzcę turnieju itd.

Istnieje więc wiele możliwości, nie wahaj się zadawać pytań na forum aby dowiedzieć się, który zakład będzie bardziej słuszny niż inny. Wreszcie, zakłady na żywo są inną formą typowania, która pozwola na oglądanie wzrostu kursów na faworytów, jeżeli początek meczu nie potoczył się zgodnie z ich oczekiwaniami, przyznając na przykład przerwę. W tym momencie, zakłady na żywo mogą być bardzo interesujące.

7 Stwórz, i regularnie aktualizuj plik z danymi o zysku i stracie

Na zakończenie, ważnym jest abyś przechowywał plik komputerowy ze swoimi rezultatami. Możesz (polecemy Ci to) użyć do tego Excela, aby utrzymać więcej danych o Twoich zakładach. Również, zapisuj swoje stawki, wygrane/przegrane, daty, zyski, wygrane w porównaniu z Twoim kapitałem początkowym i liczbę wygranych zakładów. Tych kilka informacji pozwoli Ci na zorganizowanie statystyk, które w dłuższym okresie będą bardzo interesujące i porządane. Z tych informacji możesz również stworzyć krzywą odzwierciedlającą stan kapitału. Można na przykład stawiać punkt raz w tygodniu, poniedziałek wydaje się dobrym dniem, zaraz po week-endzie, zawsze bogaty w wydarzenia sportowe. Pozwoli to również na zarządzanie Twoimi pieniędzmi, bo jak już powiedzieliśmy, szczególnie nie wolno grać poniżej swoich dostępnych środków.

Skorzystaj z naszych porad i postaw zakład w serwisie Betclic !

Pozostałe rubryki :

Prognozy
Serwisy bukmacherskie
Rejestracja
  • Nie jesteś członkiem ? Zarejestruj się już dziś na Zaklady-Bukmacherskie, społeczności graczy i amatorów zakładów online !

Skontaktuj sie z nami - Regulamin - Plan Strony

Copyright © 2024 Zaklady-Bukmacherskie.com - Wszystkie prawa zastrzeżone