Strona główna > Pomoc przy zakładach > Dobre zarządzanie kapitałem

Dobre zarządzanie kapitałem

Można powiedzieć, że aby wygrać pieniądze grając, wystarczy wybierać dobre zakłady. Jednak ta prosta, optymistyczna wizja pomija istotny element świata zakładów sportowych : losowość. Ostrożne zarządzanie kapitałem jest podstawą do zysku na dłuższą metę.

NIE idź na całość

Aby wygrać, musisz przede wszystkim zadbać o to aby nie przegrać. Aby nie przegrać wszystkiego, staraj się nie stawiać wszystkiego.

Ile postawić ?

Większość graczy zgadza się, że nie powinno się stawiać więcej niż pewien procent kapitału, jednak nie zgadzają się co do wysokości tego procentu. Niektórzy uważają, że nie wolno przekraczać 1%, według innych można postawić nawet 20&. Najlepsze rozwiązanie prawdopodobnie znajduje się gdzieś pomiędzy tymi dwoma liczbami. Stawianie jedynie 1% kapitału z pewnością zmniejsza ryzyko bankructwa, ale tak niewielka stawka zapewnia jedynie niewielki zysk co może zniechęcić niektórych graczy. Na dodatek niewielkie stawki szybko prowadzą do pochopnego stawiania zakładów, których byś nawet nie brał pod uwagę stawiając większe kwoty. Z drugiej strony, stawianie aż 1/5 kapitału może doprowadzić do szybkiej upadłości w przypadku złej passy.

Różni gracze, różne stawki

Dla ostrożniejszych graczy, którzy z reguły stawiają mniej, stawki w wysokości 5% to dobry kompromis. Daje to pewną marże na przegraną równocześnie przynosząc widoczny zysk w razie wygranej. Bardziej agresywnym graczom, którzy z łatwością postawili by i 20%, polecamy stawki o wysokości 10%, alternatywę przynoszącą duży zysk i jednocześnie oferującą pewne bezpieczeństwo.

Stawiaj w zależności od zakładu

Możesz również dostosować wysokość stawki w zależności od "pewności" danego zakładu. Pozwala to na zmniejszenie strat w razie mniej pewnego zakładu oraz na maximum zysku w przypadku bardzo prawdopodobnego rezultatu... pod warunkiem, że ostrożnie dokonasz wyboru !

Ustal procent kapitału, który masz zamiar postawić. Oceń zakład w skali od 1 do 10. Podziel ocenę prze 10. Pomnóż wynik przez wybrany procent a otrzymasz idealną stawkę an dany zakład.

Na przykład : oceniłeś szansę na wygraną drużyny A na 6/10 i zamierzasz postawić 7% kapitału.
6 / 10 = 0,6.
0,6 x 7 = 4,2

Biorąc pod uwagę szanse na wygraną drużyny A, najlepiej postawić 4,2 zł.

Nawet jeżeli uważasz, że nie ma potrzeby na tak skrupulatne zarządzanie stawkami, zawsze pamiętaj o podstawie zarządzania kapitałem i zyskiem na dłuższą metę : nigdy nie stawiaj wszystkich pieniędzy na raz.

Pozostałe rubryki :

Prognozy
Serwisy bukmacherskie
Rejestracja
  • Nie jesteś członkiem ? Zarejestruj się już dziś na Zaklady-Bukmacherskie, społeczności graczy i amatorów zakładów online !

Skontaktuj sie z nami - Regulamin - Plan Strony

Copyright © 2024 Zaklady-Bukmacherskie.com - Wszystkie prawa zastrzeżone