Strona główna > Pomoc przy zakładach > Przewodnik do Giełdy Zakładów

Przewodnik do Giełdy Zakładów

W przeciwieństwie do innych państw europejskich, granie na Giełdzie Zakładów jest w Polsce aktualnie niemożliwe. Być może się to w przyszłości zmieni, do tego czasu zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem oraz do gry na stronach innych państw Unii Europejskiej.

Co to jest giełda zakładów?

Giełda Zakładów to system działający na podstawie zakładów sportowych i relacji pomiędzy graczymi. Jeden z graczy proponuje kurs na takiej samej zasadzie jak tradycyjny bukmacher (ustalając kurs i maksymalną stawkę) dla innych graczy, którzy mogą podjąć się lub nie danego zakładu.

Z reguły kursy dostępne na giełdzie są korzystniejsze niż te ustalane przez bukmacherów. niestety nie można takiego zakładu wliczyć do zakładów kombinacyjnych. Wyobraźmy sobie graczy na giełdzie, zainteresowanych spotkaniem Legia - Wisła.

Przykład kupna

Gracz chce postawić 50 zł na Legię. Sprawdza więc jakie kursy są dostępne u tradycyjnych bukmacherów i dowiaduje się, że może postawić zakład na swoją drużynę @1.9. Gracz zerka również na oferty proponowane przez innych graczy na giełdzie i zauważa ofertę 50 zł @2.2 na ten sam wynik.

  • Zwycięstwo Legii --> Gracz wygrywa 50 x 2.2 = 110 zł (zamiast 50 x 1.9 = 95 zł u tradycyjnego bukmachera).
  • Porażka Legii --> Gracz przegrywa swoje 50 zł.
  • Stawiając zakład na giełdzie nie ryzykujesz większych pieniędzy niż u taradycyjnego bukmachera.

Przykład sprzedaży

Sprzedawca jest przekonany, że Wisła wygra. Oferuje on więc zakład na remis albo zwycięstwo Legii po odrobinę lepszym kursie niż u bukmachera (inaczej nie wzbudzi zainteresowania graczy). Proponuje on 100 zł po kursie 1.2 i szybko znajduje kupca.

  • Zwycięstwo Wisły --> Sprzedawca wygrywa 100 zł, ponieważ kupiec wszystko przegrał (postawił na wygraną Legii bądź remis) )
  • Porażka Wisły --> Sprzedawca przegrywa [(100 x 1.2] - 100] = 20 zł (tzw. Liability)

Stawka na giełdzie (to co możesz przegrać - Liability) wynosi : stawka x kurs - stawka. W rzeczywistości nasz sprzedawca postawił więc 20 zł @5 na wygraną Wisły, natomiast tradycyjni bukmacherzy typu BetClic czy Sportingbet, ustawili na ten sam wynik kurs na poziomie 4.

Nasza opinia o giełdzie zakładów

Giełda Zakładów to złożony proces przeznaczony jedynie najbardziej doświadczonym graczom. ten typ zakładów pozwala im na uzyskanie korzystniejszych kursów niż te proponowane przez tradycyjnych bukmacherów.

Uwaga ! Betting Exchange jest w tej chwili niedostępny dla graczy mieszkających w Polsce.

Pozostałe rubryki :

Prognozy
Serwisy bukmacherskie
Rejestracja
  • Nie jesteś członkiem ? Zarejestruj się już dziś na Zaklady-Bukmacherskie, społeczności graczy i amatorów zakładów online !

Skontaktuj sie z nami - Regulamin - Plan Strony

Copyright © 2023 Zaklady-Bukmacherskie.com - Wszystkie prawa zastrzeżone