Zaloguj się
  
  • Fr
  • UK
  • es
  • Sos wetten

Typy Top 14 i Prognozy

Top 14 : Znajdziesz tu wszystkie dostępne prognozy redakcji zaklady-bukmacherskie.com. Aby przeczytać wybraną prognozę kliknij "Szczegółowa prognoza".

Kluczowe statystyki Top 14

  • Bukmacherzy już od kilku lat proponują ciekawe kursy na długoterminowe zakłady na zdobywcę tytułu, dlatego, biorąc pod uwagę korzystne kursy, postawienie na jednego z faworytów jest dość pewnym rozwiązaniem.
  • Od sezonu 2009/2010, jednie jedna lub dwie drużyny Top 14 wygrywa mniej niż połowę rozgrywanych spotkań u siebie, co potwierdza jak duża jest przewaga gry na własnej arenie. Regularne zakładanie się o zwycięstwo gospodarzy nie jest złym pomysłem i powinno przynieść zysk.
  • Rywalizacja pomiędzy drużynami jest nieodłączną częścią Rugby (np. Bayonne – Biarritz, Brive – Clermont czy Perpignan – Montpellier), zatem derby nie są najlepszą okazją do dorobienia się pokaźnych sum.
  • Odkąd został przyjęty system bonusu ofensywnego i defensywnego, zwykle drużyny znajdujące się w czołówce tabeli go otrzymują (ofensywny). Postawienie zakładu na zwycięstwo danej drużyny z handicapem zwykle jest opłacalne.

Wszystko co musisz wiedzieć o Top 14 przed postawieniem zakładu

Top 14 to zdecydowanie « najsilniejsze » rozgrywki Rugby w XV północnej hemisfery. Coraz więcej światowych gwiazd gra we Francji przez co poziom gry jest wysoki.

Do końca lat 2000, trzy kluby regularnie znajdowały się w czołówce klasyfikacji : Stade Toulousain, Biarritz Olympique oraz Stade Français. Dziś to raczej RC Toulon oraz AS Clermont Auvergne należą do najsilniejszych w Top 14. Nie zapominajmy również o Racing Métro oraz Toulouse, które zwykle czają się zaraz za czołówką. Pozostałe drużyny grają na zbliżonym poziomie, chociaż kilka niespodzianek się już przytrafiło (Perpignan w 2009r., Castres w 2013r.). Od 2007/2008 sezonu, jeden z promowanych wcześniej klubów zostaje z powrotem relegowany do Pro D2, co świadczy nie tylko o wysokim poziomie rozgrywek ale również o zbliżonych siłach drużyn z głębi tabeli ( drugiej drużynie zwykle udaje się utrzymać).

Ogólna prezentacja Top 14

Top 14 to najwyższy szczebel męskich rozgrywek Rugby w XV we Francji. Liga składa się z 14 klubów, które walczą ze sobą o mistrzostwo Francji symbolizowane sławną Tarczą Brennus’a. Rozgrywki toczą się w dwóch fazach : fazie kwalifikacyjnej oraz fazie finałowej (podobnie do np. NBA). Sześć najlepszych drużyn fazy kwalifikacyjnej przechodzi do fazy finałowej. Z tych 6 klubów, dwa najlepsze automatycznie kwalifikują się do ½ finału a pozostałe 4 (od 3 do 6 miejsca) walczą ze sobą w barażach o szansę na grę w ½ finale. Pół finały rozgrywane są na neutralnej arenie, natomiast wielki finał odbywa się na słynnym Stade de France w Paryżu. Podczas regularnego sezonu, zwycięstwo jest warte 4 punkty, remis 1 punkt a porażka 0 punktów. Od niedawna przyznawane są również punkty bonusowe – ofensywne i defensywne. Drużyna, która przegra różnicą siedmiu lub mniej punktów otrzyma 1 punkt bonusu za obronę, natomiast zespół który pokona przeciwnika przynajmniej trzema przyłożeniami otrzyma punkt za ofensywę.

Na koniec sezonu, liczba uczestników europejskich pucharów zmienia się co roku i zależy między innymi od wyników osiągniętych przez drużyny w poprzednich edycjach.


A propos zaklady-bukmacherskie.com

Który z bukmacherów jest najlepszy ? Jak stawiać prognozy ? Gdzie je znaleźć ? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz na naszej stronie. Zaklady-bukmacherskie.com jest źródłem niezbędnych informacji o zakładach sportowych on-line oraz miejscem spotkań typerów. Znajdziesz tu również najkorzystniejsze kursy dostępne w sieci !

Skontaktuj sie z nami - Regulamin - Plan Strony

Copyright © 2022 Zaklady-Bukmacherskie.com - Wszystkie prawa zastrzeżone