Strona główna > Pomoc przy zakładach > Słownik zakładów sportowych

Słownik zakładów sportowych

Początkujący gracze często zostają zniechęceni już na samym początku, napotykając specyficzne słownictwo używane przez bukmacherów. Dzięki tej stronie zrozumiesz najważniejsze wyrażenia potrzebne do gry.

Banker : zakład postrzegany jako "pewniak". Wyrażenie pojawia się zwykle w przypadku z góry wygranego spotkania, gdy występuje ogromna różnica poziomu.

Back : Oznacza, że stawisz na danym wydarzeniu. Back Federer - stawiasz na wygraną Federer'a.

Betting exchange : Rodzaj zakładu, który polega na kupnie bądź sprzedaży zakładu.

Kurs : Pdstawowe wyrażenie w świecie zakładów sportowych określające potencjalny zysk z zakładu. Kurs pozwala określić zysk z wygranej oraz prawdopodobieństwo danego rezultatu ustalone przez bukmachera. Im mniejszy kurs tym większe prawdopodobieństwo, że dany wynik się sprawdzi.

Lay : Zakład przeciwko danemu wynikowi w Betting Exchange. Lay - zwycięstwo PSG oznacza, że zakładasz się, że PSG nie wygra spotkania. Wygrywasz jeżeli PSG przegra lub zremisuje.

Handicap : Niekorzyść przypisana danej drużynie, teoretycznie silniejszej niż przeciwnik.

Livebet / Livebetting : Zakłady na żywo.

Lucky 15 : Specjalny system zakładów sportowych.

Over / Under : Stawiasz na liczbę strzelonych bramek. Over 2.5 oznacza, że aby wygrać zakład muszą paść co najmniej 3 bramki.

Zakład kombinacyjny : Inaczej Combo, oznacza kombinacje kilku zakładów na raz. Wystarczy, że jeden zakład nie wypali i całe Combo jest przegrane.

Podwójna szansa (1X, X2, 12) : Polega na postawieniu zakładu na podwójny wynik. W piłce nożnej możesz w ten sposób postawić na zwycięstwo gospodarzy bądź remis - 1X, na wygraną gości lub remis - X2, lub na zwycięstwo jednej z dwóch drużyn - 12.

Trixie : Specjalny system zakładów sportowych.

Valuebet : mowa o tym gdy zakład sportowy jest matematycznie korzystny. Value Bet określa się pod względem prawdopodobieństwa sukcesu jakie dajesz na zakład oraz kursu proponowanego przez bukmachera.
Na przykład, gdy prawdopodobieństwo danego wyniku wynosi równe 50% (np. orzeł/reszka), Value Bet występuje gdy kurs wynosi 2.1.
Na dłuszą metę ta metoda gwarantuje pewny zysk.

Pozostałe rubryki :

Prognozy
Serwisy bukmacherskie
Rejestracja
  • Nie jesteś członkiem ? Zarejestruj się już dziś na Zaklady-Bukmacherskie, społeczności graczy i amatorów zakładów online !

Skontaktuj sie z nami - Regulamin - Plan Strony

Copyright © 2024 Zaklady-Bukmacherskie.com - Wszystkie prawa zastrzeżone